Msza w intencji pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

Data publikacji: 08.04.2017 10:48 / Data aktualizacji: 08.04.2017 22:18
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jędrzejów. Msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich premiera Przemysława Gosiewskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej

Jędrzejów. Msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich, premiera Przemysława Gosiewskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie odprawiona została uroczysta msza w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich, premiera Przemysława Gosiewskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

W nabożeństwie obok parlamentarzystów, burmistrza Jędrzejowa, działaczy PiS oraz mieszkańców Jędrzejowa udział wzięła matka Przemysława Gosiewskiego Jadwiga Gosiewska oraz żona Beata Gosiewska, poseł do Parlamentu Europejskiego. Jak powiedziała dla niej i całej rodziny takie msze i spotkania wspominające Przemysława Gosiewskiego pokazują, że był bardzo ważny dla wielu ludzi, dlatego pamięć o nim jest cały czas żywa.

Jadwiga Gosiewska, matka Przemysława Gosiewskiego, cały czas podtrzymuje pamięć o tragicznie zmarłym synu. Jak przypomniała ku pamięci syna już zorganizowała ponad 20 wystaw oraz jest w trakcie pisania drugiej książki o nim.

- Uważam, że zrobił tyle, że zasłużył, aby o nim pamiętano - mówi Jadwiga Gosiewska.

W uroczystej mszy udział wziął poseł Krzysztof Lipiec, który w rozmowie z Radiem Kielce podkreślał, iż to bardzo ważne, że Jędrzejów pamięta o premierze Przemysławie Gosiewskim, który wielce zasłużył się szczególnie dla jędrzejowskiego Archiopactwa Cysterskiego. Poseł dodał, że ważnym jest również, że jędrzejowianie wspominają prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego testament jest realizowany.

Uroczystej mszy świętej w jędrzejowskim Archiopactwie Cystersów  przewodniczył opat klasztoru Edward Stradomski. Dziś ciepło i z drżącym głosem wspominał premiera Przemysława Gosiewskiego.

Edward Stradomski powiedział, że klasztor zawdzięcza mu pomoc w pozyskaniu 2,5 mln zł na renowację wnętrza zabytkowego kościoła.

Po nabożeństwie złożone zostały wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 roku oraz pod tablicą upamiętniającą Polaków pomordowanych na wschodzie w 1940 roku.

Jutro, w niedzielę, o godz. 12  w klasztorze Ojców Cystersów mieszkańcy Jędrzejowa będą się modlić za Polaków zamordowanych na wschodzie oraz za ofiary katastrofy smoleńskiej.

7. rocznica katastrofy smoleńskiej przypada w poniedziałek (10 kwietnia).

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama