Gimnazjaliści oblegali kieleckie liceum

Data publikacji: 22.04.2017 14:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.04.2017 Kielce. Piknik Edukacyjny w Liceum Ogólnokształcącym nr VI im. Juliusza Słowackiego

22.04.2017 Kielce. Piknik Edukacyjny w Liceum Ogólnokształcącym nr VI im. Juliusza Słowackiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koła zainteresowań, między innymi teatralne, muzyczne, pokazy ratownictwa szkolnej drużyny sanitarnej uświetniły Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Kielcach imienia Juliusza Słowackiego. Jednak największą atrakcją był szybowiec Aeroklubu Kieleckiego, który stanął przed budynkiem. Jak mówi Natan Barwiński, uczeń VI LO, piknik edukacyjny jest świetną okazją, by wśród gimnazjalistów promować zarówno szkołę jak i szybownictwo. Zapewniał, że miłośnicy przestworzy znajdą tu osoby, które pomogą im w nauce latania. - Słowak to szkoła, w której kształci się obecnie trzech pilotów. Wielu absolwentów działa też w Aeroklubie Kieleckim. Warto zaznaczyć, że szybownictwo to wcale nie jest sport dla elity, latać może każdy - przekonuje Natan Barwiński.

Dzień otwarty VI LO jak co roku przyciągnął do szkoły gimnazjalistów z całego województwa. Młodzi ludzie przyznawali, że VI LO to jedna z najciekawszych i najlepszych szkół w regionie. A prezentacje przygotowane przez uczniów „Słowaka” robiły wrażenie.

- Po ilości różnego rodzaju kół zainteresowań widzimy, że szkoła pozwala na rozwijanie pasji pozanaukowych. Ma też bardzo wysoki poziom języka niemieckiego - mówili uczestnicy Dnia Otwartego. Gimnazjaliści zainteresowani byli również programem międzynarodowej matury, który prowadzi VI LO w Kielcach.

Reklama