Aktorzy Niezwykli otrzymają Kamienie Optymizmu

Data publikacji: 02.05.2017 12:49
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Daniel Olbrychski w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Aktor, któremu towarzyszyła żona Krystyna Demska-Olbrychska, odbił dłoń na

Daniel Olbrychski w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Aktor, któremu towarzyszyła żona Krystyna Demska-Olbrychska, odbił dłoń na "Ścianie Sław odwiedzających kielecki Plastyk".
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

W Sandomierzu odbędzie się dzisiaj gala, podczas której Aktorom Niezwykłym tegorocznego festiwalu filmowego wręczone zostaną Kamienie Optymizmu. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla całego dorobku artystów. Statuetki z krzemienia pasiastego otrzymają: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn. Ten ostatni uczestniczy w sandomierskim festiwalu filmowym od 7 lat.

Jak nam powiedział - ceni to wydarzenie, ponieważ ma ono głęboki sens i odróżnia się od innych festiwali filmowych. Przede wszystkim dlatego, że nie ma tu konkursu, nie walczy się o nagrody, najważniejsze jest spotkanie z publicznością. Poza tym, Festiwal Filmów Niezwykłych ma też swój wymiar edukacyjny, ponieważ pod okiem uznanych twórców organizowane są w jego trakcie warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży.

Według Daniela Olbrychskiego - festiwal filmowy w Sandomierzu, to cenna inicjatywa, co potwierdzają ostatnie lata. Impreza przyjęła się w środowisku filmowym oraz wśród mieszkańców miasta i turystów. Poza tym, Sandomierz, to magiczne miejsce, więc tym bardziej warto kontynuować festiwal - dodał aktor.

Dzisiejsza gala w Domu Katolickim rozpocznie się o godzinie 21.30. Po wręczeniu statuetek odbędzie się koncert pt. „Słynny niebieski prochowiec”. Teatr Piosenki Romana Kołakowskiego zadedykował go pamięci Leonarda Cohena.

Festiwal Filmów Niezwykłych potrwa do jutra.

Tagi do tego wpisu
Reklama