Najlepszy bibliotekarz został wybrany

Data publikacji: 08.05.2017 18:48
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.05.2017 Kielce. Seminarium bibliotekarzy województwa świętokrzyskiego w WBP.  Bibliotekarz i Biblioteka Roku 2016.

08.05.2017 Kielce. Seminarium bibliotekarzy województwa świętokrzyskiego w WBP. Bibliotekarz i Biblioteka Roku 2016.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś podsumowany został konkurs Bibliotekarz i Biblioteka Roku 2016 Województwa Świętokrzyskiego, a jego laureatom wręczono statuetki i dyplomy.

Anna Adamczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej we Włoszczowie otrzymała nagrodę w kategorii "Bibliotekarz". Jak podkreślała laureatka - ważne jest to, że jej placówka nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek.

- Rozszerzamy naszą działalność, oferujemy czytelnikom od najmłodszych, poprzez młodzież do najstarszych różne formy pracy: spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne i integracyjne - powiedziała Anna Adamczyk.

W kategorii Biblioteka Roku 2016 województwa świętokrzyskiego Kapituła przyznała tytuł Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Nagrodę odebrała Anna Żmudzińska, szefowa placówki. Jak nam powiedziała - samsonowska biblioteka stanowi ośrodek kultury dla miejscowej społeczności. Dzięki wielu akcjom do czytania książek zachęcane są już małe dzieci. Przychodzą z rodzicami, którzy korzystają z księgozbioru, w tym czasie dzieci mogą uczestniczyć w różnych zajęciach, albo sięgnąć po książkę, podobnie, jak dorośli - dodał Anna Żmudzińska.

Ponadto kapituła konkursu w uznaniu zasług dla rozwoju bibliotek publicznych oraz czytelnictw wyróżniła: Grzegorza Dziubka - burmistrza Włoszczowy, Przemysława Łysaka - wójta gminy Górno i Szczepana Skorupskiego - wójta Zagnańska.

Szczepan Skorupski podkreślił w rozmowie z naszą reporterką, że ma ogromną satysfakcję z wyróżnienia. Dodał, że był jednym z inicjatorów zmiany wizerunku i działalności biblioteki, która stała się miejscem spotkań mieszkańców gminy.

Po uroczystości wręczenia nagród profesor Przemysław Czapliński  z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosił  wykład „Katastrofa dopiero nadchodzi. Nowoczesność, biblioteka i pomysły na ratowanie przyszłości”.

Reklama