Starachowicka Strefa Ekonomiczna powiększy swoje granice

Data publikacji: 13.05.2017 17:56
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.04.2016. Starachowice. Specjalna strefa ekonomiczna.

10.04.2016. Starachowice. Specjalna strefa ekonomiczna.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt rozporządzenia rozszerzającego granice Starachowickiej Strefy Ekonomicznej. Jest szansa, że do końca maja premier Beata Szydło złoży podpis pod dokumentem i Starachowicka strefa powiększy się o blisko 44 hektary.

Jak poinformował poseł PiS Krzysztof Lipiec nowe strefowe tereny inwestycyjne dostępne będą w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Staszowie i Połańcu. W wyniku zmian powierzchnia starachowickiej strefy wyniesie prawie 708 ha. - Powiększenie terenów inwestycyjnych zdynamizuje rozwój gospodarczy naszego regionu. Funkcjonowanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest dużym udogodnieniem dla inwestora, przedsiębiorstwa otrzymują wiele korzyści i ułatwień - mówi poseł Lipiec.

Jak zapowiedział poseł Krzysztof Lipiec, czynione są starania o przyłączanie kolejnych terenów do starachowickiej strefy. Powiedział również, że szykowana jest ustawa o Specjalnych Strefach Ekonomicznych, która zniesie bariery czasu trwania stref.

Proponowana zmiana granic Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tworzy warunki do realizacji nowych inwestycji, w wyniku których w perspektywie kilku najbliższych lat może powstać ponad 1200 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych wynoszących prawie 379 milionów zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama