Powraca temat tzw. wschodniej obwodnicy Kielc

Data publikacji: 14.05.2017 21:44
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
5.11.2014 Ostrowiec Świętokrzyski. Wybudowany ostatnio odcinek obwodnicy O-ca..

5.11.2014 Ostrowiec Świętokrzyski. Wybudowany ostatnio odcinek obwodnicy O-ca..
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Wraca pomysł budowy tzw. wschodniej obwodnicy Kielc. W realizacje inwestycji miałby być zaangażowany samorząd województwa oraz gminny Masłów, Górno i Daleszyce.

Tomasz Zboch z urzędu miasta poinformował, że w ratuszu opracowano alternatywny przebieg drogi na odcinku od ulicy Radomskiej do Bohaterów Warszawy. Największą zmianą w stosunku do dotychczasowych planów jest odsuniecie obwodnicy od granic miasta powyżej drogi S74 do ulicy Radomskiej.

Zdaniem planisty taka zmiana wynika z problemów ze zlokalizowaniem węzła na ekspresówce. Ten musi zostać wybudowany w odpowiedniej odległości od węzła z ulicą Świętokrzyską w Kielcach. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwoliłoby uniknąć wyburzeń kilkudziesięciu budynków. Jednak taki wariant nie jest akceptowany przez mieszkańców gminy Masłów ponieważ jest zlokalizowany w pobliżu terenów zabudowanych w Domaszowicach.

Tomasz Zboch poinformował jednocześnie, że obecnie urzędnicy czekają na projekt porozumienia miedzy Urzędem Marszałkowskim a Urzędem Miasta Kielce, które ma dotyczyć wspólnej realizacji inwestycji. Jego zdaniem do tego może dojść w ciągu najbliższych tygodni.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama