Królowa Elżbieta II odpisała uczniom

Data publikacji: 25.05.2017 12:40 / Data aktualizacji: 25.05.2017 13:45
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II
Fot. wikipedia /

Uczniowie kieleckiej szkoły językowej napisali do królowej brytyjskiej Elżbiety II i... otrzymali odpowiedź.

Dzieci samodzielnie przygotowały kartki wielkanocne, w których własnoręcznie napisały życzenia. Kartki zostały wysłane w marcu, a po niespełna dwóch miesiącach przyszła odpowiedź z Buckingham Palace z królewskimi pieczęciami. Pismo zostało sporządzone na prośbę Elżbiety II przez jedną z jej urzędniczek.

- Informuje w nim, że królowa bardzo się ucieszyła z życzeń, a kartki od polskich dzieci niezwykle się jej spodobały - mówi Kamila Karczewska, właścicielka szkoły językowej Funky English Studio, pomysłodawczyni akcji.

List przyszedł w kopercie z pieczęciami z Buckingham Palace z Londynu. Został napisany na eleganckim papierze z Windsor Castle, co oznacza, że królowa przebywała właśnie w tym miejscu, kiedy otrzymała kartki z Polski.

Elżbieta II poprosiła, by napisać, że dziękuje za życzenia i jest wdzięczna, że dzieci z Kielc pamiętały o niej i o jej rodzinie w tak ważnym czasie, jakim jest Wielkanoc.

Kartki dla brytyjskiej królowej przygotowywało kilkunastu uczniów w wieku od 5 do 10 lat. Każdy był zaangażowany w przygotowania.

Dzieci wycinały ozdoby z kolorowego papieru, przyklejały elementy i wstążki. Na gotowej kartce życzenia ręcznie i po angielsku wypisała 9-letnia Oliwia Sikora. Dzieci życzyły Elżbiecie II dużo szczęścia, radości, zdrowia i pokoju. Dziewczynka przyznaje, że w jej ocenie życie prawdziwej królowej różni się od tych z bajek. Prawdziwa królowa nie siedzi tylko na tronie, rozkazując innym, ale ma też dużo zajęć, chociażby odpisywania na listy. Oliwia przyznaje, że mimo to czasem myśli o tym, że chciałaby na jeden dzień pomieszkać w zamku i być taką królową.

- Na początku dzieci poznały sylwetkę królowej - dodaje Kamila Karczewska. - Niektóre były zdziwione, że współcześnie istnieje ktoś taki, jak królowa. Dowiedziały się, kim jest, gdzie mieszka i poznali kilka ciekawostek, np. co to znaczy, jeśli królowa przekłada torebkę z jednej ręki do drugiej - dodaje.

Kamila Karczewska często organizuje nietypowe akcje pomagające dzieciom w nauce języka angielskiego. Jej uczniowie nagrywali w studiu angielskie piosenki, a także komunikując się po angielsku, robili pizzę w pizzerii i babeczki w cukierni.

Tagi do tego wpisu
Reklama