Ostrowieckie szkoły zachęcą z fasonem

Data publikacji: 30.05.2017 13:06
Kategoria: Wiadomości z regionu
30.08.2016 Kielce. ZSO nr 15 im. Henryka Sienkiewicza.

30.08.2016 Kielce. ZSO nr 15 im. Henryka Sienkiewicza.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Cztery szkoły z Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentują się w środę na Schools Fashion, które odbędzie się w Zespole Szkół nr 3. To już druga edycja imprezy promującej szkolnictwo zawodowe w powiecie ostrowieckim wśród gimnazjalistów.

Uczestnicy pikniku będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek oraz poznać nauczycieli. Zaproszeni pracodawcy oraz doradcy zawodowi wskażą młodym ludziom, jakich specjalistów brakuje na lokalnym rynku pracy.

Festyn skierowany jest do gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad kontynuacją nauki w szkole zawodowej. Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentują: Zespół Szkół nr 1 „ekonomik”, Zespół Szkół nr 2 „budowlanka”, Zespół Szkół nr 3 „THM” i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda informuje, że impreza jest organizowana również we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, który pokaże uczniom, jakie zawody są lokalnie potrzebne i w których warto się kształcić. Dodaje również, że w Ostrowcu Świętokrzyskim szkolnictwo zawodowe zaczyna się na nowo rozwijać.

Podkreśla, że mimo niżu demograficznego szkoły z sukcesem prowadzą nabory i tworzą kolejne kierunki kształcenia. Jako dowód podaje zeszłoroczną rekrutację, w której udział wzięło o wiele więcej absolwentów gimnazjów, niż w latach poprzednich. Nauką w szkołach zawodowych zainteresowana jest także młodzież z ościennych powiatów.

Piknik odbędzie się w Zespole Szkół nr 3. Jak informuje Czesław Golis, dyrektor szkoły, placówka będzie we wrześniu obchodzić 95-lecie istnienia. Podkreśla, że szkoła ciągle się rozwija, kształci na potrzeby lokalnego środowiska i dostosowuje się do potrzeb pracodawców. Jak dodaje, podczas drugiej edycji Schools Fashion promowany będzie kolejny kierunek nauczania związany z odnawialnymi źródłami energii.

Efektem pierwszej edycji pikniku są dwie klasy patronackie w Zespole Szkół nr 3   pierwsza pod patronatem Huty Celsa Ostrowiec, druga firmy Finow Polska.

Tagi do tego wpisu
Reklama