Uczniowie zadowoleni z nowego kompleksu boisk

Data publikacji: 01.06.2017 17:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2017 Kielce. Otwarcie kompleksu boisk przy ulicy Piłsudksiego.

01.06.2017 Kielce. Otwarcie kompleksu boisk przy ulicy Piłsudksiego.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kompleks boisk sportowych otwarto dzisiaj przy szkole podstawowej nr 33 w Kielcach. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Do użytku oddano boisko do siatkówki i piłki ręcznej, bieżnie o długości 200 i 100 metrów oraz skocznie do skoku w dal.

Kompleks powstał na miejscu starego i zniszczonego asfaltowego placu. Z nowego obiektu najbardziej zadowoleni są uczniowie szkoły. Jak zapewniali, teraz z chęcią uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego. Dodawali również, że włożyli dużo wysiłku w zbieraniu podpisów aby wniosek został ostatecznie zaakceptowany.

Marzena Tarnawska dyrektor szkoły, zauważyła, że uczniowie osiągają duże sukcesy w lekkiej atletyce a dzięki możliwości prowadzenia zajęć na profesjonalnym obiekcie tych sukcesów będzie jeszcze więcej. Najbliższe sportowe wyzwanie już w przyszłym tygodniu podczas Krajowego Finału w Czwórboju Lekkoatletycznym ,który odbędzie się w Olecku. Reprezentacja szkoły zakwalifikowała się do niego po zwycięstwie kwalifikacji na szczeblu wojewódzkim.

Prezydent Wojciech Lubawski, który brał udział w oficjalnym otwarciu kompleksu stwierdził, że budowanie takich obiektów ma sens ponieważ w takich miejscach odkrywane są talenty sportowe. Jak dodał tego typu inwestycje będą w przyszłości realizowane bo potrzebują tego szkoły, dzieci i ich rodzice.

Kompleks wyposażony jest dodatkowo w niezbędne elementy jak piłkochwyty, oświetlenie, monitoring, ciągi piesze i odwodnienie. Budowa obiektu kosztowała prawie milion siedemset tysięcy złotych. Po zajęciach lekcyjnych obiekt będzie też ogólnodostępny dla mieszkańców. W przygotowaniu są też inne inwestycje z budżetu obywatelskiego obecnie wykonywana jest dokumentacja dla budowy zadaszenia pneumatycznego na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 27.

Tagi do tego wpisu
Reklama