Plebiscyt „O dziką różę” na finiszu

Data publikacji: 16.06.2017 15:24
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości z regionu
5.10.2016 Kielce. Próba przed premierą spektaklu pt.

5.10.2016 Kielce. Próba przed premierą spektaklu pt. "Harper"
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach dobiega końca jubileuszowy - 25. Plebiscyt „O dziką różę”, podczas którego widzowie i dziennikarze wybiorą najlepszy spektakl, reżysera i aktorów mijającego sezonu.

Dziś na małej scenie o godzinie 17.00 zaprezentowany zostanie spektakl „Kieł”, w reżyserii Bartosza Żurawskiego, zaś po nim, na dużej scenie „Harper” Simona Stephensa, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Ostatnie dwa spektakle będzie można obejrzeć jutro, karnety upoważniające do odebrania darmowych biletów w teatrze są dostępne w naszej rozgłośni. Przez ostatni tydzień, widzowie mogli za darmo obejrzeć wszystkie siedem premier, które od września ubiegłego roku powstały w Kielcach.

Organizatorzy jubileuszowego plebiscytu przygotowali nowe statuetki „Dzikiej Róży", które zaprojektował Paweł Nowik Nowicki, który stworzył również nowe logo teatru.

Twórcy spektakli otrzymają w sumie pięć statuetek, swoje nagrody dla aktorów przyznają też redakcje kieleckich mediów. Wyniki plebiscytu poznamy podczas gali finałowej w niedzielę 18 czerwca.

W programie "Nie Prześpij Soboty" będziemy mieli dla słuchaczy dwa podwójne zaproszenia na niedzielną galę.

Reklama