Małe dzieła sztuki

Data publikacji: 17.06.2017 13:56
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
WDK

WDK
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Ręcznie robione naszyjniki, broszki, ale też obrazy, a nawet pościel czy mydła można było kupić podczas Salonu Rękodzieła Artystycznego, który odbywał się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Jak zawsze salon przyciągnął do WDK wiele osób szukających niecodziennych ozdób i niebanalnych prezentów. Ale też inspiracji dla własnych projektów. - Sama trochę dziergam na szydełku, a rękodzieło artystyczne bardzo mi się podoba – mówiła pani Zdzisława z Kielc.

Małgorzata Chmielewska z Radomia niektóre przedmioty czy obrazy tworzyła przez nawet trzy tygodnie. Jak mówi, każdy z nich jest inny, niepowtarzalny. - To jest decoupage na szkle. Obrazy. Oprócz tego wykonuję przedmioty z gipiury. A także szyje pościel. Czas pracy, który trzeba włożyć w przygotowanie każdego z tych przedmiotów jest naprawdę duży. Taką małą, dziesięciocentymetrową filiżankę przygotowuję dwa dni – informuje Małgorzata Chmielewska.

Dziś w WDK swoje rękodzieło prezentowało 28 wystawców. Jak mówi Tomasz Irski z WDK, w grudniu w Kielcach odbędą się Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego. Takie imprezy jak dzisiejsza mają przygotować zarówno twórców, jak i miłośników rękodzieła do odwiedzenia grudniowych Targów. Kolejna edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się 7 października.

Reklama