Pikieta o podwyżki w Centrum Psychiatrii

Data publikacji: 22.06.2017 14:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii przy ul. Kusocińskiego

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii przy ul. Kusocińskiego
Kielce. 08.01.2014 / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przedstawiciele Związków Zawodowych działających w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii będą jutro pikietować przed siedzibą świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informuje Urszula Zygmunt, specjalista psychoterapii uzależnień w szpitalu w Morawicy, pracownicy domagać się będą m.in. wzrostu płac. - Będziemy protestować przeciwko pogarszającym się warunkom płacy i pracy w naszym szpitalu. Od 9 lat nie otrzymaliśmy żadnych podwyżek wynagrodzenia, czy premii. To efekt niskiego kontraktu z NFZ, a ponieważ jutro w funduszu dyrektor naszego szpitala będzie podpisywał aneks do kontraktu, postanowiliśmy zorganizować pikietę – wyjaśnia Urszula Zygmunt.

Jak dodaje, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy od kilku lat podpisuje z NFZ kontrakty na podobnym poziomie. - Inne szpitale z roku na rok otrzymują więcej pieniędzy od funduszu. W ich przypadku uwzględniana jest inflacja, podwyżki cen. Natomiast nasz szpital wyższego kontraktu nie otrzymuje już od kilku lat – mówi Urszula Zygmunt.

Pikieta przed świętokrzyskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia rozpocznie się o godzinie 8:30. Udział ma w niej wziąć od 150 do 200 osób.

Reklama