NIC ma przyciągnąć turystów

Data publikacji: 29.06.2017 13:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot.

Portal internetowy dla turystów, którzy chcą uciec od tłumów w dużych miastach i odpocząć na łonie natury, a przy tym spotkać ciekawych ludzi, to pomysł Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Projekt o przewrotnej nazwie NIC, czyli Natura Idea Człowiek, ma zachęcić turystów indywidualnych z całej Europy, by odwiedzili nasz region.

Według Sławomira Kopacza, wójta gminy Bieliny, która jest partnerem projektu, NIC to również możliwość promowania osób z pasją, mieszkających w gminie, a  także pokazywania miejsc pięknych, ale mniej znanych przez turystów.

- Chcemy postawić na inne spojrzenia na turystykę. Promujemy miejsca i ludzi, którzy poszukują czegoś innego, niż tylko zwiedzanie najpopularniejszych zabytków. Chcemy dotrzeć do tych, którzy szukają nietypowych miejsc, nieskalanej przyrody, ciekawych ludzi - tłumaczy Sławomir Kopacz.

Koordynator projektu NIC Jakub Kubiec z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych podkreśla, że portal jest dostępny również w języku angielskim oraz niemieckim. Już w tej chwili można znaleźć tam kilka ciekawych miejsc oraz historię ludzi z pasją. Wśród nich jest Maksymilian Przybylski, twórca bloga „Max gotuje z natury”, na którym prezentuje ciekawe przepisy z wykorzystaniem powszechnie dostępnych ziół i roślin. Według niego, coraz większa liczba turystów chce poznać prawdziwy obraz regionu, a nie ten prezentowany przez broszury reklamowe.

- Sam taki jestem. Niedawno zwiedzałem Rumunię. Omijałem miasta i hotele, spałem na wsiach w Karpatach. I gdybym trafił na taki portal opisujący tamten region, na pewno bym z niego skorzystał. To coraz popularniejszy w Europie sposób zwiedzania - twierdzi Maksymilian Przybylski.

Portal projektu NIC można znaleźć pod adresem ideanic.eu. Będzie on promowany w Brukseli przez Dom Polski Wschodniej, w którym swoje przedstawicielstwo ma m.in. województwo świętokrzyskie.

adv adv
Wiadomości
Reklama