Wyruszył tematyczny pociąg do Sandomierza

Data publikacji: 30.07.2017 10:44
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.07.2017 Kielce. Wakacyjny pociąg do Sandomierza.

30.07.2017 Kielce. Wakacyjny pociąg do Sandomierza.
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Wakacyjny pociąg do Sandomierza.

Tematyczny pociąg do Sandomierza wyruszył dziś z Kielc. To nowy pomysł na uatrakcyjnienie podróży do królewskiego miasta. Wakacyjny skład wyruszył o godzinie 7:34. Wraz z kilkudziesięciorgiem pasażerów jechali przedstawiciele Muzeum Wsi Kieleckiej, którzy opowiadali o ciekawostkach etnograficznych i ludowych obrzędach charakterystycznych dla regionu świętokrzyskiego.

Pomysł bardzo spodobał się podróżnym. Wielu z nich właśnie dzięki tej atrakcji zdecydowało się skorzystać z tego połączenia pierwszy raz. W rozmowie z naszym reporterem podkreślali, że ciekawi ich kultura świętokrzyskiej wsi, a dzięki opowieściom podróż szybciej mija.

Aleksandra Imosa z Muzeum Wsi Kieleckiej powiedziała, że w czasach, kiedy coraz bardziej liczą się dobra materialne oraz praca, a ludzie żyją w ciągłym biegu przeniesienie się w wyobraźni m.in. do XIX wieku pozwoli na oderwanie się od rzeczywistości i relaks. Dodała, że mieszkańcy regionu są bardzo ciekawi tego, jak kiedyś wyglądała wieś.

Na miejscu, na pasażerów czekają autobusy, którymi na podstawie kolejowego biletu można za darmo dojechać ze stacji przed Bramę Opatowską. Połączenia są obsługiwane przez nowoczesny pociąg, wyposażony między innymi w klimatyzację, specjalne miejsca do przewożenia rowerów oraz dostęp do Internetu.

Bilet normalny na wakacyjną podróż do Sandomierza kosztuje 15 złotych, natomiast ulgowy 9 złotych 45 groszy. Z Sandomierza do Kielc, pociąg wyjedzie o godzinie 18:05, a przyjazd zaplanowany jest na 20:13. Połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz będzie dostępne w każdy weekend do 27 sierpnia.

Z kolei, w sobotę 12 sierpnia, w trakcie przejazdu prezentowane będą animacje bajkowe. Pasażerowie będą mieli również możliwość wykonania wspólnych zdjęć z Koziołkiem Matołkiem.

Reklama