Kolejne chętne na profilaktykę. ŚCO same dowiezie na badania

Data publikacji: 08.08.2017 14:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Zdrowie
11.05.2016 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO. Onkologia.

11.05.2016 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO. Onkologia.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zgłaszają się kolejne grupy kobiet z województwa świętokrzyskiego. Organizują się same, by skorzystać z darmowych badań cytologicznych i mammograficznych. Dzisiaj pojawiły się panie z gminy Oksa w powiecie jędrzejowskim.

Inicjatorka wyjazdu Justyna Kusaj przypomina, że profilaktyka jest kluczem do zachowania zdrowia.   - Dzięki temu możemy uratować swoje życie, ponieważ badanie pozwala na wykrycie nowotworu we wczesnym stadium rozwoju - powiedziała Radiu Kielce. Panie, które odwiedziły ŚCO podkreślają, że badania często są dla nich stresujące, jednak dzięki wspólnym wyjazdom łatwiej jest przełamać strach przed wizytą u specjalisty.

Rzecznik ŚCO Izabela Opalińska informuje, że z projektu zachęcającego do badań profilaktycznych skorzystało już kilka grup kobiet z województwa. Akcja potrwa do połowy 2019 roku. Do uruchomienia darmowego transportu wystarczy minimum pięć chętnych osób, które zdecydują się odwiedzić centrum onkologii i wykonać badania profilaktyczne. Jak dodaje rzecznik jeszcze w tym miesiącu na badania przyjadą grupy m.in. z Solca-Zdroju i Ostrowca Świętokrzyskiego. Świętokrzyskie Centrum Onkologii jako pierwszy szpital w Polsce zaoferował bezpłatny dowóz na badania w ramach profilaktyki raka piersi i profilaktyki raka szyjki macicy.

Reklama