Policyjna akcja Bezpieczny Weekend

Data publikacji: 11.08.2017 14:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.07.2017 Droga 74. Policja, wypadek.

25.07.2017 Droga 74. Policja, wypadek.
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Policja

Świętokrzyska policja rozpoczęła akcję „Bezpieczny weekend”. Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole na drogach krajowych i wojewódzkich – informuje Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Na drogach będzie więcej policjantów na motorach oraz w nieoznakowanych pojazdach. Funkcjonariusze częściej będą także zatrzymywali kierowców do kontroli, w których będą sprawdzali między innymi trzeźwość. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej, jeżeli ktoś będzie wyprzedzał na tzw. „trzeciego”, nie ustąpi pierwszeństwa przejazdu lub przekroczy dozwoloną prędkość – informuje Mariusz Bednarski.

Mieszkańcy Kielc są pozytywnie nastawieni do policyjnych akcji. Ich zdaniem, takie działania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W zeszłym roku w długi, sierpniowy weekend na świętokrzyskich drogach doszło do 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 17 zostało rannych. Policja odnotowała 110 kolizji i zatrzymała ponad 50 pijanych kierowców.

Policyjnego patrolu można spodziewać się dzisiaj na pewno przy Torze Wyścigowym w Miedzianej Górze. Funkcjonariusze wraz z Żandarmerią Wojskową prowadzą tam akcję profilaktyczną. Zwracają uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie jeżdżą w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Jeżeli zatrzymają osobę, która nie stosuje się do tego przepisu dostanie mandat karny, a jeżeli odmówi jego przyjęcia – będzie musiała skorzystać z symulatora wypadków.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama