Uniwersytet czeka na seniorów

Data publikacji: 06.09.2017 14:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.01.2016 Kielce. Kielecki Uniwersytet III Wieku „Ponad czasem” zainaugurował pierwszy rok akademicki.

20.01.2016 Kielce. Kielecki Uniwersytet III Wieku „Ponad czasem” zainaugurował pierwszy rok akademicki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uniwersytet III Wieku „Ponad czasem” w Kielcach rozpoczął rekrutację na kolejny rok akademicki. Jak informuje sekretarz uczelni Kazimiera Majkowska, seniorzy będą mogli brać udział m.in. w warsztatach rękodzieła artystycznego, fotograficznych, malarskich, historii sztuki i zabytków Kielc oraz literatury. Będą również zajęcia promujące zdrowy styl życia.

- Nasi studenci będą mogli nauczyć się m.in. tańczyć zumbę, czy brać udział w zajęciach Nordic Walking i rajdach - wymienia Kazimiera Majkowska.

Rekrutacja dla osób, które już uczestniczyły w zajęciach rozpoczęła się także na drugiej kieleckiej uczelni dedykowanej seniorom, czyli na Świętokrzyskim Uniwersytecie III Wieku. Z kolei nowi słuchacze będą zapisywani od 19 września, informuje Elżbieta Iwan, prezes Uniwersytetu. Jak dodaje, dla seniorów przygotowano wiele ciekawych wykładów i warsztatów.

- Przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu historii sztuki, historii Polski, czy literatury. Prowadzić będziemy również gimnastykę, warsztaty filmoznawcze, ekonomiczno - finansowe i rękodzieła artystycznego. Nasi studenci wiedzę będą mogli również pogłębiać podczas zajęć fotograficznych, geologicznych, komputerowych, czy ogrodniczych - wymienia Elżbieta Iwan.

Osoby, które chciałyby się zapisać na Uniwersytet III Wieku „Ponad czasem” powinny się zgłosić w poniedziałek w godzinach 15.00 - 17.00 do siedziby placówki, która znajduje się przy alei 1000-lecia Państwa Polskiego 20.

Natomiast druga kielecka uczelnia zapisy przyjmuje przy ulicy Seminaryjskiej 28a, w dni powszednie od godziny 10.00 do 13.00.

Reklama