Pogoda im nie straszna. Pątnicy dotarli na Święty Krzyż [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 23.09.2017 19:34
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
23.09.2017 Święty Krzyż. XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy dotarł pod klasztor, gdzie na błoniach odprawiona została msza święta

23.09.2017 Święty Krzyż. XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy dotarł pod klasztor, gdzie na błoniach odprawiona została msza święta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przeszli 206 kilometrów i przejechali 40 kilometrów. Taką w sumie trasę pokonali uczestnicy 18. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego i 5. Pielgrzymki Rowerowej.

Pątnicy podkreślali, że pomimo złej pogody i trudnych momentów na trasie, warto było wziąć udział w rajdzie. Większość osób uczestniczyło w pielgrzymce kolejny raz, zapewniając, że powrócą na trasę za rok.

Po dotarciu na Święty Krzyż pątnicy zgromadzili się na błoniach, gdzie wzięli udział we wspólnej mszy świętej, której przewodniczyli biskupi: Marian Florczyk, Krzysztof Nitkiewicz oraz Henryk Tomasik. W wygłoszonych do wiernych słowach przypomnieli o tegorocznym haśle pielgrzymki, które brzmiało: „Idźcie i głoście tajemnicę krzyża”.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz podkreślił rolę tego symbolu we współczesnym świecie. Wspomniał też o tym że pielgrzymka łączy trzy diecezje, co jest bardzo istotne, gdyż jedność jest potrzebna wiernym, wierze i kościołowi.

Biskupi mówili również o odpowiedzialności, której wymaga wiara, wspominając przy tym św. Ojca Pio, a także o upadku wartości i oddalaniu się od słowa Bożego przywołując przypowieść o siewcy.

Podobne wiadomości
Reklama