Więcej dzieci w szpitalach. Przyczynami infekcje

Data publikacji: 25.09.2017 12:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

Kielce. Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O 30 procent wzrosła liczba dzieci hospitalizowanych w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach z powodu infekcji. Jak informuje doktor Zdzisław Domagała do lecznicy trafiają głównie dzieci z ciężkimi powikłaniami po infekcjach zarówno dolnych, jak i górnych dróg oddechowych.

- We wrześniu dzieci zaczynają chodzić do żłobka, przedszkola i szkoły i wówczas obserwujemy zdecydowanie więcej zachorowań. Trafia do nas dużo niemowląt i starszych dzieci z zapaleniami oskrzeli i zapaleniami płuc. Aby ustrzec się przed zachorowaniem zalecam przyjmowanie witaminy D3, która poprawia odporność organizmu - radzi Zdzisław Domagała.

Z powodu wysokiej gorączki i kaszlu do szpitala dziś w nocy przywieziona została 14-miesięczna córka Marty Wawrzeniec.

- Córka od kilku tygodni miała kaszel i katar, ale dziś w nocy znacznie gorzej się poczuła, dlatego przyjechałyśmy do szpitala. Widać, że sezon grypowy w pełni, ponieważ na oddziale jest bardzo dużo dzieci z podobnymi infekcjami - stwierdziła Marta Wawrzeniec.

Lekarze przypominają również o szczepieniach przeciwko grypie. Można je zastosować już u niemowląt powyżej 6. miesiąca życia.

Reklama