Budżet Obywatelski Kielc. 23 projekty do realizacji, ale tylko jeden duży [WYNIKI]

Data publikacji: 27.09.2017 13:37
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.09.2017 Kielce. Budżet obywatelski. Otwarcie urn.

19.09.2017 Kielce. Budżet obywatelski. Otwarcie urn.
Kielce. 19.09.2017 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Jeden projekt duży i 22 małe zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego w Kielcach. Najwięcej głosów zdobyło zadanie zakładające rozbudowę boisk sportowych wraz siłownią zewnętrzną przy Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Pomysł poparło ponad 9 tysięcy osób.

Jak się okazuje będzie to jedyny duży projekt z Budżetu Obywatelskiego realizowany w przyszłym roku. Jego wartości jest szacowana na 1 mln 900 tysięcy złotych. Reszta pieniędzy przeznaczonych na duże zadania, czyli 1 milion 600 tysięcy złotych zostanie skierowana na sfinansowanie mniejszych pomysłów o kosztorysie do 150 tys. złotych.

Tadeusz Sayor zastępca Prezydenta Kielc poinformował, że drugie w kolejności duże zadanie nie może zostać zrealizowane, ponieważ jego wartość oszacowano na 3 miliony złotych. Kwota przewyższa dwukrotnie zakładany budżet.

Przemysław Sztorc, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Elektrycznych stwierdził, że budowa nowych boisk jest bardzo potrzebna ponieważ dotychczasowa infrastruktura ma kilkadziesiąt lat i nie była modernizowana. Dodaje, że dobry wynik szkoła zawdzięcza swoim uczniom, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów.

Wśród małych projektów znalazły się przede wszystkim place zabaw dla dzieci oraz siłownie na powietrzu. Poza tym miasto wybuduje monitoring na ulicach Fabrycznej, Hutniczej, Pańskiej i Giserskiej, a także zrealizuje projekt pod nazwą „zamknij oczy: zobacz Kielce. W 6 różnych miejscach w mieście, zostaną zamontowane mapy które są przystosowane do potrzeb osób niewidzących.

Zadania duże - zobacz wyniki

 

Zadania małe - zobacz wyniki

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama