Stella mistrzem Polski

Data publikacji: 30.09.2017 19:01
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Łucznictwo. Stella Kielce. Maciej Fałdziński

Łucznictwo. Stella Kielce. Maciej Fałdziński
Fot. Stella Kielce

Stella Kielce została drużynowym mistrzem Polski w łucznictwie. Podopieczni Arkadiusza Ponikowskiego w składzie Maciej Fałdziński, Mateusz Bucki, Daniel Szkuta, Dawid Kulik i Michał Detka zwyciężyli w ostatniej, szóstej rundzie ekstraklasy. Tym samym wywalczyli po czterech latach mistrzostwo kraju. Drugie miejsce zajął Marymont Warszawa, a na najniższym stopniu podium stanął Łucznik Żywiec.

Równolegle z ekstraklasą łuczniczą rozgrywany był również indywidualny Puchar Polski. Na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Fałdziński, a tuż za podium znalazł się Mateusz Bucki. Zwyciężył Piotr Napłoszek z Marymontu, a srebro wywalczył Paweł Marzec z Talentu Wrocław.

- To duży sukces moich podopiecznych - powiedział Radiu Kielce trener Stelli Arkadiusz Ponikowski. - Wszyscy zawodnicy przez cały sezon strzelali bardzo równo i to był klucz do zwycięstwa. Wygraliśmy cztery z sześciu rund ekstraklasy i po czterech latach ponownie mistrz Polski jest w Kielcach - dodał szkoleniowiec kieleckich łuczników.

Reklama