Kierowca-bohater z Ostrowca. Dzięki szybkiej reanimacji żyje kolega

Data publikacji: 05.10.2017 20:39
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2017 Ostrowiec Świętokrzyski Jakub Rdzonek i dyrektor PKS w Ostrowcu Stanisław Wodyński

05.10.2017 Ostrowiec Świętokrzyski Jakub Rdzonek i dyrektor PKS w Ostrowcu Stanisław Wodyński
05.10.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jacek Rdzonek - kierowca ostrowieckiego PKS-u, dzięki szybko podjętej reanimacji uratował życie koledze. Dziś odebrał z rąk prezesa spółki pamiątkową statuetkę i gratulacje.

5 września na placu postojowym w Brzóstowej niedaleko Ćmielowa w powiecie ostrowieckim jeden z kierowców nagle zasłabł i stracił przytomność. Pomocy udzielił mu Jacek Rdzonek. Jak relacjonuje - najpierw zadzwonił na numer alarmowy 112, skąd został przełączony do stacji pogotowia w Ostrowcu. Postępując zgodnie z poleceniami dyspozytorki prowadził masaż serca. Reanimacja trwała kilkanaście minut.

W chwili przybycia zespołu ratowniczego poszkodowany kierowca, dzięki pomocy kolegi oddychał już samodzielnie. Został przewieziony do szpitala, teraz jest na rekonwalescencji. Według opinii lekarzy - natychmiastowa, profesjonalnie przeprowadzona reanimacja uratowała mu życie.

Dariusz Czupryński z ostrowieckiego pogotowia, który prowadzi szkolenia dla pracowników PKS-u podkreśla, że pierwsza pomoc często jest najważniejszym punktem leczenia. Pierwsze cztery minuty od utraty przytomności są kluczowe dla podtrzymania funkcji życiowych. Jak zaznacza ratownik - Jacek Rdzonek "kradł" cenne chwile dla życia kolegi.

Jacek Rdzonek jest kierowcą w PKS-ie od 1990 roku. Jak mówi - decyzja o podjęciu reanimacji wynikła z naturalnego odruchu.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama