Specjaliści od energii odnawialnej chcą kształcić młodych ludzi w Kielcach

Data publikacji: 16.10.2017 14:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Podpisanie umowy ws. klas patronackich. Od lewej: Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Łukasz Dziedzic, Prezes Zarządu EkoEnergia Polska sp. z o.o. oraz Tomasz Kozieł, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach

Podpisanie umowy ws. klas patronackich. Od lewej: Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Łukasz Dziedzic, Prezes Zarządu EkoEnergia Polska sp. z o.o. oraz Tomasz Kozieł, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach
Kielce. 16.10.2017 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

EkoEnergia Polska obejmie swoim patronatem klasy Zespołu Szkół Informatycznych kształcące w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym, gdzie ma swoją siedzibę EkoEnergia, podpisano porozumienie w tej sprawie między firmą a szkołą.

Przedsiębiorstwo specjalizujące się między innymi w instalacjach fotowoltaicznych, zapewni młodym ludziom praktyki, płatne staże, a także ufunduje stypendia dla najlepszych trzecioklasistów. Łukasz Dziedzic, prezes EkoEnergii podkreśla, że firma chce by uczniowie „Informatyka” jeszcze w trakcie nauki w szkole mieli praktyczne zajęcia w przedsiębiorstwie.

- Chcemy, żeby zapoznali się z realiami pracy, byli obecni przy pracach montażowych, jak też przy negocjacjach z klientami. Dzięki temu po szkole szybciej i lepiej wdrożą się do pracy w zawodzie  - mówi Łukasz Dziedzic.

Tomasz Kozieł, dyrektor „Informatyka” dodaje, że porozumienie jest kolejnym krokiem we współpracy szkoły z „EkoEnergią”. Uczniowie kształcący się w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli już praktyki w przedsiębiorstwie i byli z nich bardzo zadowoleni. Izabela Kępa oraz Bartłomiej Zawadzki, uczniowie „Informatyka” są przekonani, że współpraca szkoły z firmą jest potrzebna, bo dzięki praktykom i stażom łatwiej im będzie znaleźć pracę w zawodzie.

- Teraz pracodawcy wymagają, żeby przychodząc do nich mieć już jakieś doświadczenie. Dzięki współpracy będziemy mogli to doświadczenie zdobyć. Mieliśmy już praktyki w EkoEnergii. Byliśmy na szkoleniu w Tarnowie, a w samej firmie zajmowaliśmy się między innymi doborem instalacji fotowoltaicznej, solarnej czy wiatrowej do konkretnych domów. Było naprawdę fajnie -  mówią uczniowie.

EkoEnergia zatrudnia około 30 osób, jednak najprawdopodobniej już w przyszłym roku firma chce przyjąć kilkunastu nowych pracowników. Niewykluczone, że wśród nich będą technicy wykształceni w Zespole Szkół Informatycznych.

Reklama