Ginekologia i neonatologia we Włoszczowie znów otwarte dla pacjentów

Data publikacji: 18.10.2017 15:26 / Data aktualizacji: 18.10.2017 17:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie
Włoszczowa / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie wznawia działalność od 1 listopada - zapewniła podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu Joanna Ochał, dyrektor lecznicy. Jak powiedziała - udało się znaleźć lekarzy, którzy zgodzili się podjąć pracę na oddziale.

- To trzech lekarzy, czyli w sumie będzie ich na oddziale sześcioro. Nową kierowniczką zgodziła się zostać dr Elżbieta Kowalczyk, która dotychczas pracowała już na tym oddziale - dodała Joanna Ochał.

Jest już także gotowy grafik dyżurów lekarskich na listopad na tym oddziale. Natomiast do 1 listopada oddział ginekologiczno-położniczy przyjmował będzie pacjentki tylko w stanie zagrożenia życia.

Jak informowaliśmy, problemy z brakiem kadry ma także oddział wewnętrzny. Wymówienie z pracy, z trzymiesięcznym okresem, złożyło czterech internistów. Joanna Ochał twierdzi, że będzie się starała, by oddział funkcjonował normalnie.

- Wiedziałam o brakach kadrowych na oddziale wewnętrznym, ale wiedział też o tym poprzedni dyrektor ds. medycznych. Dlaczego wówczas nikt nic nie zrobił? Obecnie lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia wykonują jeszcze pracę. Nie chciałabym przesądzać o sytuacji. Wiem, że potrzeba jest więcej lekarzy na tym oddziale i robimy wszystko, żeby ten stan rzeczy się zmienił - dodała Joanna Ochał.

Podczas sesji radni zobowiązali dyrektor, by w ciągu 7 dni przedstawiła program naprawczy dla szpitala. Jednak radni wątpią, że w tym czasie Joannie Ochał uda się przygotować taki plan. Jak mówi Łukasz Karpiński - dyrektor nie będzie miała kiedy przygotować tego dokumentu.

- Pani dyrektor dzisiaj wróciła do pracy, a od piątku idzie na urlop wypoczynkowy. Sytuacja w chwili obecnej jest bardzo zła, a kapitan niestety zostawia statek - stwierdził Łukasz Karpiński.
Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy - wypowiedzenie z pracy od 1 listopada złożył Jerzy Szebla, zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu we Włoszczowie.

Reklama