Będą dodatkowe miejsca na intensywnej terapii w szpitalu na Prostej

Data publikacji: 30.10.2017 15:02
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
03.08.2017 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Szpital Specjalistyczny przy ulicy Prostej w Kielcach.

03.08.2017 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Szpital Specjalistyczny przy ulicy Prostej w Kielcach.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Milion trzysta tysięcy złotych na dofinansowanie oddziału neonatologii i utworzenie dodatkowych miejsc intensywnej terapii noworodka pozyskało z Ministerstwa Zdrowia Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Jak informuje Rafał Szpak, dyrektor szpitala, obecnie lecznica dysponuje sześcioma stanowiskami intensywnej opieki noworodka, natomiast dzięki dodatkowym pieniądzom uda się stworzyć kolejne dwa lub trzy.

- W ciągu roku jest kilka takich okresów, w których niestety musimy odmówić przyjęcia, ponieważ mamy za mało stanowisk do intensywnej opieki noworodka. Wówczas jest bardzo duży problem, by znaleźć dziecku miejsce w innym szpitalu. Poza tym transport takiego noworodka na pewno nie pomaga mu szybciej wyzdrowieć - mówi Rafał Szpak.

Jak dodaje, dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia lecznica zakupi także nowoczesny sprzęt. - Będą to respiratory, inkubatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, a więc sprzęt, który jest niezbędny do utworzenia nowych stanowisk. Będzie to aparatura z najwyższej, światowej półki, którym mogą się pochwalić szpitale w Japonii, Niemczech, czy Francji - dodaje Rafał Szpak.

Nowe stanowiska do intensywnej terapii Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zamierza uruchomić na początku przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama