Powstał kolejny uniwersytet dla seniorów. Przez pół roku zajęcia będą bezpłatne

Data publikacji: 03.11.2017 10:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.10.2016 Kielce. Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Ponad Czasem.

12.10.2016 Kielce. Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku "Ponad Czasem".
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Kielcach powstał trzeci Uniwersytet Trzeciego Wieku. Placówkę uruchomiła Fundacja "Więź Pokoleń", która w stolicy województwa świętokrzyskiego prowadzi m. in. Dom Pomocy Społecznej. Jak się okazuje, istniejące dotychczas w Kielcach dwa podobne uniwersytety cieszą dużą popularnością seniorów, stąd pomysł na uruchomienie kolejnej tego typu uczelni. Na razie organizowane są otwarte wykłady.

W planach jest utworzenie sekcji tematycznych. Będzie to zależeć od liczby chętnych.

Janusz Rudnicki, koordynator Staropolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapowiada, że przynajmniej przez pierwsze pół roku udział w zajęciach jest bezpłatny. Jak mówi, wykłady prowadzą zarówno naukowcy, jak i eksperci oraz pasjonaci jakiejś dziedziny.

- W najbliższy wtorek, 7 listopada, odbędzie się wykład profesora Ihora Rokacha, który w Politechnice Świętokrzyskiej zajmuje się badaniem przepływu energii. Będzie opowiadał, jak energia przepływa przez ludzkie ciało. Będzie współpracował z panem wiceprezydentem Czesławem Gruszewskim, który od lat prowadzi bezpłatnie ćwiczenia chińskiej gimnastyki - dodaje Janusz Rudnicki.

Spotkania Staropolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się w co drugi wtorek miesiąca w budynku przy ulicy Peryferyjnej 15. Wykłady rozpoczynają się o godzinie 10.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama