Co z gruntami w Obicach? Nowoczesna ma pomysł na ich zagospodarowanie

Data publikacji: 08.11.2017 16:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja Nowoczesnej. Od lewej Piotr Kopacz i Marek Kowalski

Konferencja Nowoczesnej. Od lewej: Piotr Kopacz i Marek Kowalski
Kielce. 08.11.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyscy działacze Nowoczesnej przedstawiają swoje propozycje wykorzystania gruntów przeznaczonych pod lotnisko w Obicach. Ich zdaniem nie ma szans na powstanie portu lotniczego w tym miejscu, ponieważ rząd zdecydował o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w województwie łódzkim.

Przedstawiciele partii uważają, że w Obicach powinna powstać specjalna strefa ekonomiczna.

- Poseł Adam Cyrański składał w tej sprawie interpelacje do Ministerstwa Rozwoju i Finansów, mamy więc gotowe rozwiązanie, o którym chcemy rozmawiać z innymi - mówi Marek Kowalski z Nowoczesnej. Jego zdaniem, powstanie w Obicach nawet małego portu cywilnego, albo wojskowego jest niekorzystna. Ma o tym świadczyć sytuacja portu lotniczego w Radomiu. Działacze skarżą się przy tym, że nie mogą uzyskać od urzędników informacji o sposobie, w jaki miasto pozyskało dane grunty.

Konferencja Nowoczesnej. Marek KowalskiKielce. 08.11.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Z tymi zarzutami nie zgadza się prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Podkreśla, że urzędnicy mają obowiązek odpowiadać na wszystkie pytania, wyrażające interes publiczny.

- Najwidoczniej wnioski członków ugrupowania tych wymogów nie spełniały. Lotnisko w Obicach i tak powstanie, niezależnie od tego pod jaką nazwą. Natomiast propozycje członków Nowoczesnej, nie mają na celu dobra naszego miasta i regionu, są to jedynie ataki polityczne - twierdzi Wojciech Lubawski.

Zdaniem Ryszarda Mućka, prezesa spółki Port Lotniczy Kielce, sytuacja gruntów pod lotnisko jest jasna.

- Większość z nich została nabyta w ramach cywilnych umów kupna-sprzedaży i jest własnością miasta. Z kolei przez wywłaszczenie, miasto nabyło zaledwie kilka działek - dodaje.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama