Kino "Fenomen" w gronie najlepszych kin studyjnych w Europie

Data publikacji: 14.11.2017 12:20 / Data aktualizacji: 14.11.2017 14:30
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Kultura
Komentarze
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kino "Fenomen" działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach od nowego roku będzie działać w ramach europejskiej sieci kin studyjnych "Europa Cinemas" zrzeszającej najlepsze kina studyjne na starym kontynencie.

Przedstawiciel "Europa Cinemas" Alexander Tchernookov wizytował kino we wrześniu podczas ogólnopolskiej Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych, wtedy też wydał opinię, że "Fenomen" w dużym stopniu promuje kinematografię europejską i realizuje projekty, skierowane do młodych widzów.

Włączenie kieleckiego kina do międzynarodowej sieci wiąże się z dotacjami, jakie placówka może teraz otrzymywać na realizowane projekty edukacyjne - poinformował kierownik kina Jarosław Skulski.

Kwota około 15 tysięcy euro pozwoli między innymi na organizację dodatkowych projektów, także międzynarodowych. Kino "Fenomen” z założenia prezentuje kieleckiej publiczności filmy europejskiego kina artystycznego, wiele takich produkcji w ogóle nie trafia do Polski, lub są prezentowane podczas festiwali w największych miastach. Według Jarosława Skulskiego, dzięki przynależności do "Europa Cinemas" niszowe filmy trafią teraz także do Kielc.

Kino "Fenomen” realizuje kilka projektów edukacyjnych skierowanych zarówno do najmłodszych widzów, jak i seniorów, są to między innymi: Świętokrzyska Akademia Filmowa, Akademia 50+, Widnokrąg Dobrego Kina, czy Filmowe Czytanki.

W Kielcach działają dwa kina studyjne "Fenomen” i Kino "Moskwa”, obydwa należą do Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama