CEPiK sprawia problemy. Co z ewidencją pojazdów?

Data publikacji: 15.11.2017 13:59
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Stacja kontroli pojazdów

Stacja kontroli pojazdów
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców miał działać od poniedziałku, ale wciąż sprawia spore problemy urzędnikom, a przede wszystkim osobom, które chcą zarejestrować samochód. Z uciążliwościami muszą sobie radzić również mieszkańcy naszego województwa.

Od poniedziałku w Biurze Rejestracji Pojazdów w Kielcach zgłoszenie samochodu nie było możliwe.  Andrzej Sygut zastępca prezydenta Kielc przeprasza mieszkańców za problemy. Jednak, jak zaznacza, kłopot nie jest spowodowany przez miejskich urzędników. Dodaje jednocześnie, że dzisiaj nie ma już większych problemów z zarejestrowaniem pojazdu i uzyskaniem pozwolenia czasowego. Wydawane są również stałe dowody rejestracyjne. Problemy pojawia się np., kiedy w urzędzie chcemy zgłosić, że w samochodzie został zamontowana instalacja gazowa. System wciąż nie przyjmuje takich danych. Mimo to sprawy będą załatwiane pozytywnie. Jednak urzędnicy w najbliższych dniach będą musieli uzupełnić brakujące dane. Warunkiem jest, że system zacznie działać prawidłowo.

Ministerstwo Cyfryzacji zakłada, że działanie systemu powinno się ustabilizować w ciągu kilku dni. Do czasu wyeliminowania wszystkich awarii, czas obsługi jednego interesanta może się wydłużyć. Dotyczy to zarówno urzędów, jak i stacji kontroli pojazdów. Problemu z korzystaniem z Centralnego Systemu Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie mają świętokrzyscy policjanci.

Reklama