Drogowcy: zima nas nie zaskoczy

Data publikacji: 21.11.2017 17:45
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Pług, piaskarka

Pług, piaskarka
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Drogowcy odpowiadający za zimowe utrzymanie tras w regionie świętokrzyskim twierdzą, że w tym roku zima ich nie zaskoczy. W magazynach są tysiące ton piasku i soli oraz ponad 120 pługów i piaskarek.

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że drogowcy do akcji „zima” są gotowi praktycznie od połowy października. Do utrzymania świętokrzyskich odcinków tras krajowych wykorzystywanych będzie 70 pojazdów. Dodatkowo drogowców i kierowców będzie wspierał rozbudowany system monitoringu tras krajowych. W regionie funkcjonuje ponad 60 kamer i stacji meteorologicznych. Kierowcy planując podróż będą mogli sprawdzić warunki na drodze, korzystając ze specjalnych map zamieszonych na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Gotowość do akcji zima deklaruje także Dariusz Wróbel, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ponad 1050 kilometrów dróg będzie obsługiwać ponad 40 pługów i piaskarek.

Z kolei na ulice Kielc będzie mogło wyjechać ponad 20 piaskarek. Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, informuje, że formalnie akcja „zima” rozpoczęła się 1 listopada. Od tego czasu w instytucji prowadzone są całodobowe dyżury. W przypadku nagłego pogorszenia się pogody piaskarki pojawią się na ulicy maksymalnie w ciągu godziny.

W Kielcach za zimowe utrzymanie dróg i miejskich chodników odpowiadało będzie Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

adv adv
Wiadomości
Reklama