Japońscy studenci odwiedzili kieleckich licealistów

Data publikacji: 23.11.2017 15:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Studenci z Japonii w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego

Studenci z Japonii w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego
Kielce. 23.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleccy licealiści zgłębiali tajniki studiów w Kraju Kwitnącej Wiśni. VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego odwiedzili dziś studenci z Japonii. Goście opowiadali polskim rówieśnikom między innymi o etosie pracy w swoim kraju oraz o podobieństwach i różnicach w systemach edukacji.

Jak stwierdziła Anita Hakowska, wicedyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 8 w Kielcach, takie spotkania są dla uczniów niezwykle inspirującą lekcją. Dają również możliwość wymiany doświadczeń ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, nierzadko odległych kulturowo.

- Jest to też doskonała okazja do doskonalenia umiejętności językowych. Uczniowie mogą przełamywać bariery. Wśród rówieśników nie boją się używać języka obcego - dodaje.

Zdaniem Pauliny Pańszczyk i Jagody Skorodzień, uczennic VII LO, pomimo różnic kulturowych tematów do wspólnych rozmów nie zabrakło.

- Rozmawialiśmy z nimi o japońskiej kulturze oraz o specyfice i formach studiów. Studenci z Japonii dzielili się swoimi doświadczeniami zdobytymi w na poszczególnych poziomach edukacyjnych - dodają.

Uczennice podkreślają, że chciałyby, aby wizyty zagranicznych gości w ich szkole odbywały się częściej.

Jak mówi Tamara Hahulska, nauczyciel języka angielskiego oraz koordynator projektu Erasmus w VII LO, wizyty uczniów i studentów z zagranicy w VII LO stają się powoli wydarzeniami cyklicznymi.

- Wizyta studentów z Japonii Jest połączona z obchodami Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Dla młodzieży to także dodatkowa możliwość poznania specyfiki zawodowej i możliwości pracy ludzi młodych w Japonii - dodaje.

Podczas spotkania uczniowie poznawali również pomysły jak połączyć edukację z tworzeniem własnego start upu.  

Reklama