Kapitan Porządek nauczy dzieci zasad segregacji śmieci

Data publikacji: 30.11.2017 07:19
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sztuka

Kielce. Sztuka "Kapitan Porządek"
Kielce. 01.12.2017 / Fot. Ryszard Koziej / Radio Kielce

Kolejny raz najnowsza premiera Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach odbędzie się poza macierzystą sceną przy ulicy Dużej. Sztuka "Kapitan Porządek" napisana przez Magdalenę Mrozińską na podstawie materiałów promocyjnych Urzędu Miasta w Kielcach zostanie wystawiona w piątek w Szkole Podstawowej nr 5 na kieleckich Herbach.

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem kieleckiego magistratu, by stać się częścią realizowanego już projektu rozwijania świadomości ekologicznej najmłodszych mieszkańców miasta - poinformował wicenaczelnik wydziału Adam Rogaliński.

Dodał, że nauka od dziecka zasad segregacji śmieci przynosi najlepsze efekty, gdyż dzieci same dbają o środowisko jednocześnie wpływając na dorosłych, którzy z różnych powodów nie chcą przekonać się do proekologicznych postaw.

Kielce. Sztuka "Kapitan Porządek"Kielce. 01.12.2017 / Fot. Ryszard Koziej / Radio Kielce

Autorka sztuki Magdalena Mrozińska zbudowała fabułę wokół wydanej wcześniej przez Urząd Miasta malowanki dla przedszkolaków i młodszych uczniów, uczącej zasad segregacji. Tym razem najmłodszych poprowadzi sceniczna postać Kapitana Porządka i jego przyjaciół, starej Lodówki i zepsutego czechosłowackiego Telewizora.

Scenografię do spektaklu przygotowała Joanna Biskup-Brykczyńska wykorzystując tworzywa przeznaczone do recyklingu. Wraz ze spektaklem Urząd Miasta wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska opublikował kolejne pomoce dydaktyczne: drugi zeszyt malowanki uwzględniający nowy niebieski pojemnik na makulaturę, a także książeczkę "Jak Kapitan Porządek dbał o Kielce" oraz dwie gry, karcianą i planszową. Klasy i grupy przedszkolne uczestniczące w projekcie będą otrzymywać na pamiątkę klasowego pluszaka Kapitana Porządka stylizowanego na zielony kosz na śmieci.

Reklama