Lekarze podpowiedzą, jak walczyć z cukrzycą

Data publikacji: 02.12.2017 09:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bezpłatne  konsultacje lekarskie i dietetycznych w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji  Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Bezpłatne konsultacje lekarskie i dietetycznych w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Mszą święta w kościele św. Krzyża w Kielcach rozpoczęły się w stolicy województwa świętokrzyskiego obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. To choroba, na którą cierpi już około 3 mln Polaków.

Wiele osób nawet nie wie, że jest chora. Objawy cukrzycy, to przede wszystkim osłabienie, chudnięcie, nadmierna potliwość, wzmożone łaknienie, większe pragnienie oraz zmiany skórne. Natomiast nieleczona choroba może prowadzić do uszkodzenia wzroku, chorób nerek, serca, udaru mózgu i stopy cukrzycowej.

Po nabożeństwie w kościele przy ulicy 1 Maja dalsze uroczystości odbędą się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Tu zaplanowano m. in. wystąpienia okolicznościowych gości, będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad diabetologów.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą przebiegają pod hasłem "Kobieta, czy mężczyzna? Czy cukrzyca ma płeć?".

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama