Kolejne tablice na kieleckich przystankach

Data publikacji: 05.12.2017 11:52
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.9.2016 Kielce. Przystanek autobusowy, elektroniczna tablica informacyjna.

19.9.2016 Kielce. Przystanek autobusowy, elektroniczna tablica informacyjna.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Do końca kwietnia na kieleckie przystanki trafi kolejne 30 tablic informacyjnych. Urządzenia wyglądem i funkcjonalnością będą zbliżone do tych działających obecnie. Wszystkie zostaną wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych informujących osoby niewidome o minutach, które pozostały do przybycia pojazdu, numerze linii i kierunku jazdy.

Dodatkowo do Polskiego Związku Niewidomych trafi kolejnych 100 pilotów do obsługi tablic. Marian Sosnowski, dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że osoby niedowidzące cenią sobie to rozwiązanie. Dotychczas związek otrzymał 200 takich pilotów. 

Za wprowadzenie rozwiązania, ZTM został nagrodzony w tym roku statuetką Świętokrzyskiego Burzyciela Barier w kategorii skuteczna komunikacja.

Jak dotąd w mieście zamontowano 60 tablic informacyjnych. Kolejne 30 trafi między innymi na postoje autobusów przy al. Solidarności, ulicy Orkana, Ściegiennego, Jagiellońskiej czy Orląt Lwowskich. Za nowe urządzenia, które wyprodukuje firma mpTechnology ze Słupska miasto zapłaci 1,5 miliona złotych.

Reklama