Andrzej Kaleta przyjął święcenia biskupie. Przyjechała prawie cała metropolia krakowska [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 09.12.2017 14:04
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.12.2017 Kielce. Święcenia biskupie ks. dr Andrzeja Kalety

09.12.2017 Kielce. Święcenia biskupie ks. dr Andrzeja Kalety
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kieleckiej katedrze odbyły się święcenia biskupa Andrzeja Kalety. Tuż po uroczystej liturgii biskup powiedział, że czuje przede wszystkim ogromne wzruszenie oraz wdzięczność a także chęć wypełnienia oczekiwań i życzeń kierowanych pod jego adresem podczas dzisiejszych uroczystości.

- Jestem wzruszony i wdzięczny. Moim zadaniem jest teraz pomoc innym osobom. Powiedziano wiele słów, które zobowiązują. Teraz trzeba stanąć na wysokości zadania. Ale jestem pozytywnie nastawiony - powiedział.

Celebrujący uroczystą liturgię kardynał Stanisław Dziwisz podkreślił, że święto kieleckiego kościoła jest także świętem całej metropolii krakowskiej i kościoła w Polsce:

- To bardzo szczęśliwy dzień dla kościoła kieleckiego jak i całej metropolii krakowskiej, dlatego tu jesteśmy prawie w komplecie, aby radować się nowym biskupem. Diecezji kieleckiej życzę, aby się spełniły te pragnienia, które mieli związane z nowym pasterzem - dodał.

Również metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski podkreślał fakt, iż święcenia biskupie są uroczystością wzmacniającą tak samo kościół lokalny, jak i całą wspólnotę wierzących.

Reklama