Bożonarodzeniowy kiermasz ze świątecznymi smakołykami

Data publikacji: 09.12.2017 16:04
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierza Wielka. Bożonarodzeniowy kiermasz

Kazimierza Wielka. Bożonarodzeniowy kiermasz
Kazimierza Wielka. 09.12.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich i miejskie instytucje zaprezentowały swoje wyroby na bożonarodzeniowym kiermaszu w Kazimierzy Wielkiej. Stoły ze świątecznymi ozdobami i smakołykami rozstawiono w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Swoje produkty zaprezentowały m.in. panie z Plechowa, Chruszyczyny Wielkiej, Słonowic i Wojsławic. Na stołach oprócz oryginalnych choinek, stroików i kartek pocztowych pojawiły się także słodkie wypieki. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego czerwonego barszczu i pieczonych pierogów z kapustą i grzybami.

- Ale to nie wszystko, co czekało na kazimierzan, którzy zdecydowali się przyjść na kiermasz - zaznacza Agnieszka Styczeń, koordynatorka bożonarodzeniowej akcji.

- Największym powodzeniem cieszyły się słodkie wypieki: ciasteczka, pierniki i strucle makowe. W naszej ofercie znalazły się również wyroby pszczelarskie, ponieważ jak wiadomo miody dodają urody. Polecaliśmy mieszkańcom m.in. miód rzepakowy, akacjowy, lipowy czy wielokwiatowy - wylicza Agnieszka Styczeń.

Bożonarodzeniowe ozdoby zaprezentowali również podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Kazimierzy Wielkiej. Anioły dziergane na szydełku wykonała Ewa Gołdyn, natomiast choinki z papierowej wikliny Marcin Stępień.

- To najaktywniejsi uczestnicy naszych artystycznych zajęć, którzy w przygotowanie ozdób włożyli wiele serca - podkreśliła ich instruktorka Iwona Górska.

Dodała, że wśród ozdób znalazły się również stroiki, wianki na drzwi, a także choinki wykonane z szyszek, orzeszków, sznurków i nasion.

Kolejny kiermasz, połączony ze wspólnym kolędowaniem, odbędzie się w Kazimierzy Wielkiej w przyszłą sobotę. Tym razem stoły pełne świątecznych ozdób i wypieków staną przed kazimierskim szpitalem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama