Mikołaj zostawił sanie i przyjechał do ŚCP na motocyklu

Data publikacji: 09.12.2017 17:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Motocykliści odwidzieli dzieci w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii

Kielce. Motocykliści odwidzieli dzieci w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii
Kielce. 09.12.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Wiele radości i uśmiechu wnieśli do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nietypowi goście, którzy odwiedzili przebywające w tej lecznicy dzieci. To miłośnicy jednośladów, którzy do szpitala przyjechali na motocyklach, a ze sobą mieli ogromne worki z prezentami.

Agnieszka Żubrowska i Marcin Borowiec z grupy „Motocyklowi Terroryści Świętokrzyscy” poinformowali, że to nie pierwsza wizyta miłośników motocykli w tym miejscu.

- Mam nadzieję, że też nie po raz ostatni. Najlepszą dla nas nagrodą jest uśmiech dzieci, to że cieszą się z prezentów i z naszych odwiedzin. Chcemy, by chociaż na chwilę dzieci zapomniały o swojej chorobie. Ta akcja wynika także z potrzeby naszych serc - stwierdzili zgodnie Agnieszka Żubrowska i Marcin Borowiec.

Prezenty od świętego Mikołaja otrzymał m.in. Igor Kowalicki.

- Mikołaj przyniósł mi m.in. misia, kolorowanki i cukierki. To nie jedyny Mikołaj, który mnie ostatnio w szpitalu odwiedził Byli jeszcze policjanci oraz piłkarze i kibice Korony Kielce. Dlatego w tym roku dostałem od świętego Mikołaja dużo prezentów - stwierdził Igor Kowalicki.

W sumie „Motocyklowi Terroryści Świętokrzyscy” obdarowali prezentami ponad 20 dzieci przebywających w Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Ruchu w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Reklama