Gołębie serca hodowców. Tysiące złotych z licytacji dla chorych dzieci

Data publikacji: 10.12.2017 16:31
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
Charytatywna aukcja gołębi w Targach Kielce

Charytatywna aukcja gołębi w Targach Kielce
Kielce. 10.12.2017 / Fot. Targi Kielce

Ponad 52 tysiące złotych zebrano na pomoc dzieciom podczas charytatywnej aukcji gołębi w Targach Kielce. Pieniądze trafią do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach oraz do Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

- Kwota, którą otrzymaliśmy - ponad 44 tysiące złotych - jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli na oddział onkologiczny – informuje Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

8 tys. złotych otrzyma natomiast Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. – Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki – mówi Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w placówce.

Charytatywna aukcja gołębi w Targach KielceKielce. 10.12.2017 / Fot. Targi Kielce

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych w Targach Kielce odbyła się po raz szósty. Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaki sprzedano za 1500 złotych. - Wielu hodowców bierze udział w aukcji tylko dlatego, że chcą pomagać chorym dzieciom. Często licytują gołębie, które nie są im potrzebne w hodowli – zaznacza Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych.

Potwierdzają to hodowcy.  - Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w aukcji głównie z tego powodu, że pieniądze przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom – mówi Zbigniew Nowak, który na aukcję przyjechał ze znajomymi z Włoszczowy.

W weekend w Targach Kielce odbywały się równolegle: 48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików.

Reklama