Wielka akcja CBA. Agenci weszli do ponad 20 mieszkań. W tym w Kielcach

Data publikacji: 14.12.2017 11:13 / Data aktualizacji: 14.12.2017 12:44
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
CBA

CBA
Fot. cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne od rana przeszukuje ponad 20 mieszkań w kraju, w których zabezpieczane są dokumenty służące do niezgodnych z prawem prób reaktywacji przedwojennych spółek. Funkcjonariusze prowadzą działania m. in.: w Kielcach, Krakowie, Gdańsku i Warszawie - informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej-Warszawa Praga i bada próby reaktywacji ponad 40 działających przed wojną firm. Śledztwo dotyczy poświadczenia nieprawdy i oszustwa w procesie rejestracji spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz sprzedaży roszczeń do należących do firm nieruchomości, a potem uzyskiwania wielomilionowych odszkodowań na szkodę Skarbu Państwa, za znacjonalizowane mienie spółek.

- Jest to kolejny wątek śledztwa, związanego z reprywatyzacją nieruchomości w Warszawie - tłumaczy Temistokles Brodowski. Siedziby spółek mają warszawskie adresy, ale nieruchomości zlokalizowane są w całym kraju.

Poseł PiS Dominik Tarczyński, komentując działania służb stwierdził, że sprawa będzie się rozwijać. - Zapowiadałem, że Kielce będą jednym z miast, gdzie CBA będzie miało naprawdę dużo pracy – powiedział parlamentarzysta.

- Docierały do mnie informacje o nieprawidłowościach. Proszę zauważyć, że nowotwór, z którym mieliśmy do czynienia w tej przestrzeni, objął całą Polskę i wiele miast będzie kontrolowanych - dodał.

Temistokles Brodowski twierdzi, że dzisiejsze przeszukania nie będą wiązać się z zatrzymaniami osób.

adv adv
Wiadomości
Reklama