Mikołaj Martynuska i Przemysław K., związani ze spółką Echo Investment, usłyszeli zarzuty

Data publikacji: 20.12.2017 12:49 / Data aktualizacji: 20.12.2017 14:47
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Agenci zatrzymali 5 osób założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości  członka zarządu developera prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena

Agenci zatrzymali 5 osób: założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, członka zarządu developera, prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena
Fot. CBA

Zarzuty złożenia obietnicy udzielenia Senatorowi Rzeczpospolitej Polskiej łapówki w wysokości 1 miliona złotych i wręczenia mu korzyści majątkowej w kwocie 500 tysięcy złotych usłyszeli związani z kielecką spółką Echo Investment - Mikołaj Martynuska (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) i Przemysław K. Łapówka miała związek z postępowaniem administracyjnym, dotyczącym budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie.

Mężczyźni zostali wczoraj zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz nich, agenci aresztowali trzy inne osoby.

Wszyscy podejrzani zostali przesłuchani w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Waldemar Łubniewski, rzecznik instytucji dodaje, że postępowanie dotyczy przestępstw o charakterze korupcyjnym. Zarzuty dotyczą m. in. podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych oraz pośrednictwa w załatwianiu spraw za łapówki.

Delegatura CBA w Krakowie prowadzi śledztwo, w sprawie podejmowania się w okresie od listopada 2015 do grudnia 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw, w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego, a także wręczania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne.

Uzupełnienie:

Na prośbę zainteresowanych podajemy imiona i nazwiska.

Przemysław K. - Przemysław Krycha

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama