Rezygnacja członków zarządu Echo Investment. Zatrzymało ich CBA

Data publikacji: 21.12.2017 11:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Agenci CBA zatrzymali 5 osób założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości  członka zarządu developera prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena

Agenci CBA zatrzymali 5 osób: założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, członka zarządu developera, prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena
19.12.2017 / Fot. CBA

Mikołaj Martynuska i Przemysław K., podejrzani o złożenie obietnicy udzielenia Senatorowi Rzeczpospolitej Polskiej łapówki w wysokości 1 miliona złotych i wręczenia mu korzyści majątkowej w kwocie 500 tysięcy złotych, zrezygnowali z członkostwa w Radzie Nadzorczej i Zarządzie Echo Investment. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej spółki.

Łapówka miała związek z postępowaniem administracyjnym dotyczącym budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. Mężczyźni zostali zatrzymani we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz nich agenci aresztowali trzy inne osoby.

Wszyscy podejrzani zostali przesłuchani w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Postępowanie dotyczy przestępstw o charakterze korupcyjnym. Zarzuty dotyczą, m.in., podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych oraz pośrednictwa w załatwianiu spraw za łapówki.

Delegatura CBA w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania się w okresie od listopada 2015 do grudnia 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego, a także wręczania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne.

Uzupełnienie:

Na prośbę zainteresowanych podajemy imiona i nazwiska.

Przemysław K. - Przemysław Krycha

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama