Dzięki nim żyjemy w wolnym kraju. Kombatanci na opłatku u wojewody

Data publikacji: 21.12.2017 14:58
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie wigilijne kombatantów z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek

Spotkanie wigilijne kombatantów z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek
Kielce. 21.12.2017 / Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Przedstawiciele środowisk kombatanckich z województwa świętokrzyskiego spotkali się na wspólnym opłatku z wojewodą. Alina Szwach, prezes zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach uważa, że w uroczystościach wzięli udział prawdziwi patrioci. Takich osób jest coraz mniej, ale odgrywają bardzo dużą rolę w edukowaniu młodzieży.

– Organizujemy seminaria w szkołach i staramy się, aby przekazywali swoją miłość do ojczyzny młodszym pokoleniom- dodaje Alina Szwach.

Agata Wojtyszek, wojewoda Świętokrzyski twierdzi, że takie spotkania są niezwykle ważne dla osób, które walczyły o Polskę. Zwłaszcza w kontekście zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości. - To ich walka i upór spowodowały, że żyjemy dzisiaj w wolnym kraju.Dzięki temu to sami Polacy decydują, jak wygląda nasza rzeczywistość. Jesteśmy winni tym ludziom szacunek i musimy o nich dbać – twierdzi Agata Wojtyszek.

Według polskiej ustawy, kombatanci to osoby, które brały udział w wojnach, działaniach zbrojnych i powstaniach narodowych.

Reklama