Egzotyczna, żywa szopka w Lubieni

Data publikacji: 23.12.2017 16:25
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wielbłądy z cyrku Arena w Lubieni

Wielbłądy z cyrku Arena w Lubieni
Lubienia. 22.12.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Wielbłądy, lamy, osiołki i kucyki to zwierzęta, które będzie można oglądać przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Lubieni w gminie Brody. Po raz jedenasty stajenkę przygotowują państwo Agnieszka i Mirosław Złotorowiczowie, właściciele cyrku Arena, parafianie z Lubienia wraz z nowym proboszczem księdzem Sławomirem Rakiem.

Jak powiedział Mirosław Złotorowicz szopka w tej małej miejscowości stanowi dużą i chętnie odwiedzaną atrakcję. W tym roku będzie można podziwiać siedem pochodzących z jego cyrku wielbłądów, a także inne egzotyczne stworzenia, jak choćby alpaki.

- Ze zwierzętami  będzie można sobie zrobić zdjęcie, a także je nakarmić, gdyż są one łagodnie nastawione do ludzi - podkreślił Mirosław Złotorowicz.

Opiekę nad mini będzie sprawował pracownik cyrku, on też opowie o zwyczajach zwierząt i zadba o bezpieczeństwo.

Zwierzęta będą przywiezione w Boże Narodzenie. Pozostaną w szopce przez dwa dni świąt. Można będzie je podziwiać od godz. 8.00 do 15.00. Każdego roku szopkę odwiedza wiele rodzin z dziećmi z okolicy, a także z innych miejsc Polski.

6 stycznia wielbłądy z cyrku Arena ubarwią Orszak Trzech Króli, w pięciu miastach: Warszawie, Rzeszowie, Mińsku Mazowieckim, Wielopolu Królewskim i Żelechowie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama