Stefan Hula mistrzem Polski

Data publikacji: 26.12.2017 17:11
Kategoria: Sport /Źródło: PAP
Komentarze
Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w WiśleMalince. Na zdjęciu od lewej Piotr Żyła Stefan Hula i Kamil Stoch

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Żyła, Stefan Hula i Kamil Stoch
Wisła. 26.12.2017 / Fot. TVP Sport

Stefan Hula zdobył w Wiśle-Malince tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich, drugi był Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch.

Po pierwszej serii prowadzili Hula i Stoch. Obaj w pierwszej serii zdobyli po 121,8 pkt. Pierwszy z nich oddał skok 123,5 m, a drugi 126 (ale miał niskie noty za lądowanie). Trzeci był Żyła – 119 m (111,7 pkt).

Na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem wtorkowych zawodów nie było wiadomo czy one się odbędą. Wszystko z powodu wiatru. Dopiero przed godz. 12 Polski Związek Narciarski ogłosił, że mistrzostwa dojdą w tym dniu do skutku.

W mistrzostwach kraju nie wystartowało pięciu zawodników, którzy pojechali do Engelbergu na zawody Pucharu Kontynentalnego. Byli to: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsik, Aleksander Zniszczoł.

W konkursie w Wiśle-Malince rywalizowało 35 zawodników. Z tego powodu nie przeprowadzono kwalifikacji, a zamiast tego dodatkową serię treningową.

Tytułu bronił Żyła, który rok temu wygrał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugi był Dawid Kubacki, a trzeci Maciej Kot. Stoch zrezygnował wówczas ze startu z powodu przeziębienia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama