Masłów i Piekoszów staną się rajem dla rowerzystów

Data publikacji: 03.01.2018 18:02
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe
Kielce. 18.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nowe trasy dla rowerzystów do końca przyszłego roku powstaną w gminach Masłów i Piekoszów. W Masłowie ponad 2 kilometry ścieżki będą przebiegać wzdłuż drogi powiatowej z Mąchocic Kapitulnych w kierunku Ameliówki.

To trasa wiodąca do centrum Gór Świętokrzyskich, bardzo popularna wśród rowerzystów. Aktualnie cykliści korzystają z pasa ruchu drogowego, co jest niebezpieczne zarówno dla nich, jak i dla kierowców – mówi Tomasz Lato, wójt Masłowa.

Asfaltowa trasa o szerokości 2 metrów będzie dwukierunkowa i oddzielona od drogi powiatowej metrowym pasem. To zapewni rowerzystom bezpieczeństwo. Trasa za prawie 3 miliony złotych ma się w przyszłości połączyć ze ścieżką rowerową, której budowę w Świętej Katarzynie planuje gmina Bodzentyn. W planach jest też połączenie jej z Kielcami.

Z kolei w gminie Piekoszów powstaną dwa odcinki asfaltowych ścieżek dla rowerzystów i rolkarzy na trasach: Piekoszów-Wincentów Zręby oraz Jaworznia-Janów – mówi Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa. Obie ścieżki będą zbudowane z dala od ruchu ulicznego, przebiegną przez las i pola, co ma sprzyjać rekreacji. Trasy będą w całości oświetlone.

Inwestycje w obu gminach powstaną dzięki unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama