"Kieleckie pory roku" hitem repertuaru filharmonii w tym roku

Data publikacji: 04.01.2018 12:57
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Jerzy Jop
Filharmonia Świętokrzyska

Filharmonia Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

"Dzisiaj w Betlejem", to tytuł pierwszego koncertu, nowego Chóru Filharmonii Świętokrzyskiej, prowadzonego przez Janusza Króla. Zespół wystąpi po raz pierwszy w najbliższy piątek o godzinie 19.00.

- To będzie początek, planowanych na ten rok wydarzeń w filharmonii. Dyrektor instytucji, Jacek Rogala zwraca uwagę, na koncert, który odbędzie się 16 marca. Będzie to prapremiera "Kieleckich pór roku", utworu rozpisanego na 6 grup młodzieży, dwa flety, orkiestrę smyczkową i środki elektroakustyczne Lidii Zielińskiej oraz Dzwiękowisko III, spektakl na głosy młodzieży, orkiestrę i instrumenty elektroniczne. Wystąpią w nim uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach oraz Gimnazjum nr 23 w Kielcach, pod opieką Lidii Laskowskiej.

- Młodzież nie jest przygotowana muzycznie, dlatego przez cały tydzień poprzedzający koncert, będzie się uczyć wykorzystywać swoje ciało i rozmaite przedmioty do precyzyjnie zaplanowanej improwizacji, próbując stworzyć obraz pór roku w Kielcach - dodaje Jacek Rogala.

Reklama