Adam Cyrański odchodzi z Nowoczesnej [OŚWIADCZENIE]

Data publikacji: 11.01.2018 17:54 / Data aktualizacji: 12.01.2018 10:04
Autor: Karol Żak , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
19.09.2017 Kielce. Poseł Nowoczesnej Adam Cyrański podczas spotkania z mieszkańcami

19.09.2017 Kielce. Poseł Nowoczesnej Adam Cyrański podczas spotkania z mieszkańcami
Kielce. 19.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyski poseł Adam Cyrański odchodzi z Nowoczesnej - powiedziała Radiu Kielce Barbara Iwan, rzecznik prasowy partii w regionie. To jeden z posłów, którzy nie wzięli udziału w środowym głosowaniu nad projektem liberalizującym przepisy aborcyjne.

Jednak zdaniem Mateusza Żukowskiego, przewodniczącego Nowoczesnej w regionie, rezygnacja z członkostwa w ugrupowaniu posła Adama Cyrańskiego, nie jest z tym związana.

- Poseł Cyrański nie podał dokładnych powodów swojej decyzji. Na chwilę obecną pozostaje posłem niezrzeszonym. Odejście z klubu jest bowiem jednoznaczne z wystąpieniem z partii. W strukturach świętokrzyskich swoją rezygnację złożył także asystent i kierownik biura poselskiego parlamentarzysty - Marek Kowalski.

Jak podkreśla Mateusz Żukowski, politykę partii w regionie od początku prowadzą regionalne struktury.

- Adam Cyrański od dawna nie był już aktywnym członkiem w Świętokrzyskiem dlatego, nie wpłynie ona na działanie ugrupowania - dodał.

Szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer powiedziała w Radiu Zet, że poglądy Adama Cyrańskiego niejednokrotnie różniły się z poglądami partii.

- Ludzie, kiedy przychodzą pierwszy raz do Sejmu, szukają swojej przestrzeni - patrzą, jakie mają poglądy i na ile się zgadzają. Na przykład z posłem Cyrańskim, który odszedł, zupełnie nie zgadzaliśmy się w sprawie dostępu do broni. Był dość duży projekt, my zdecydowanie byliśmy przeciw i zagłosowaliśmy przeciw, wbrew niemu. On miał zupełnie inny pogląd - powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Cyrański został wybrany do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu kieleckim. Jest członkiem komisji: obrony narodowej, ds. energii i skarbu państwa oraz łączności z Polakami za granicą.

Oświadczenie Nowoczesnej w tej sprawie, wydane na portalu społecznościowym:

Szanowni Państwo, 

dziś Pan Poseł Adam Cyrański zadecydował o tym aby opuścić klub parlamentarny .Nowoczesna, jest to dla nas nieodpowiedzialna, niezrozumiała decyzja, której jako struktury lokalne nie akceptujemy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Pan Poseł nie był aktywnym działaczem .Nowoczesnej w naszym regionie, a politykę te prowadziły i będą w dalszym ciągu prowadzić struktury lokalne, z przewodniczącym Mateuszem Żukowskim. Ideały które przyświecały nam w działaniu nadal są naszym drogowskazem. Wraz z Posłem ugrupowanie opuszcza tylko jego asystent Marek Kowalski.

Reklama