Najpiękniejsze zdjęcia z Wildlife Photographer of the Year w Krzemionkach

Data publikacji: 13.01.2018 17:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Krzemionki Opatowskie. Wystawa fotografii Fotografia Dzikiej Przyrody 2002 – 16 . Podwodny blask

Krzemionki Opatowskie. Wystawa fotografii Fotografia Dzikiej Przyrody 2002 – 16 . Podwodny blask
Węgry / Fot. Zsolt Kudich /

W Krzemionkach Opatowskich można oglądać wystawę niezwykłych fotografii. Tworzy ją 70 zdjęć, wszystkie zostały wybrane z ekspozycji będących wynikiem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002- 2016. Jest on organizowany corocznie od 1965 roku przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W ciągu 15 lat wszystkie wystawy były prezentowane w Polsce.

Dyrektor muzeum Włodzimierz Szczałuba informuje, że właścicielem polskiej wystawy jest Jerzy Zegarliński, prowadzący Agencję Zegart. Po rozmowach udało się ją sprowadzić do Krzemionek, a kolejka do niej jest długa. W Krzemionkach fotografie będą prezentowane przez sześć najbliższych tygodni. Później wystawa zostanie przeniesiona.

Wystawa wpisuje Polskę na listę kilkudziesięciu państw, gdzie każdego roku ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia charakteryzują się artystyczną perfekcją i technicznym zaawansowaniem.

Osoby, które obejrzały wystawę podkreślają, że jej najważniejsze walory, to piękno obrazu i duży zasób wiedzy, jaki przekazują fotografie.

W konkursie biorą udział fotograficy z 90 krajów. Każdego roku na konkurs wpływa około 50 tysięcy zdjęć.

Wystawę Fotografii Dzikiej Przyrody będzie można oglądać w Krzemionkach Opatowskich do 25 lutego.

adv adv
Wiadomości
Reklama