Wieczór filmowy w Filharmonii Świętokrzyskiej

Data publikacji: 15.01.2018 12:46
Kategoria: Kultura /Źródło: PAP
Filharmonia Świętokrzyska

Filharmonia Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

To muzyczny majstersztyk, swoiste show, które ogląda się z prawdziwą przyjemnością - zachęca do obejrzenia filmu „Nieściszalni” dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Jacek Rogala. Seans w cyklu Wieczory Filmowe w Filharmonii odbędzie się w środę.

- Z jednej strony zabawna komedia, ale z drugiej swoiste show, erupcja pomysłów, wrażliwości i wyobraźni. Doskonałe poczucie humoru twórców obrazu wywołuje u publiczności prawdziwe gejzery śmiechu - powiedział Rogala.

„Nieściszalni”, muzyczna komedia kryminalna szwedzkich reżyserów Oli Simonssona i Johannesa Stjarne i Nilssona, to zabawna opowieść o grupie muzyków, planujących wyrafinowaną wendetę na mieście, które swoimi niewyszukanymi dźwiękami rani ich uszy i poczucie dobrego smaku. Zemsta młodych artystów mogłaby zaszokować świat, ale na ich drodze staje policjant o znamiennym imieniu Amadeusz, który nie ma słuchu.

- Są muzycznymi geniuszami, którzy wykorzystując przedmioty codziennego i mniej codziennego użytku tworzą jeszcze dziwniejsze, śmieszniejsze, bardziej szalone konfiguracje dźwiękowe. Nie brakuje im inteligencji i błyskotliwych, niesamowitych pomysłów - wyjaśnił Rogala. - To muzyczny majstersztyk, który ogląda się z prawdziwą przyjemnością - dodał.

Projekcja filmu „Nieściszalni” rozpocznie się w środę o godz. 18.30 w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Reklama