Lektorzy nagrali w Radiu Kielce zadania do próbnej matury

Data publikacji: 15.01.2018 16:56
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.

08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zadania z lektorem, które usłyszą uczniowie szkół uczestniczących w Próbnej Maturze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Radia Kielce i Echa Dnia są już nagrane. Dziś w studiu Radia Kielce profesjonalni lektorzy języka angielskiego czytali zadania przygotowane przez specjalistów ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W roli lektora zadebiutowała w tym roku Ewa Łukomska, dziennikarka Echa Dnia i absolwentka amerykanistyki. Jak mówi było to dla niej bardzo ciekawe doświadczenie. - Pracuje się bardzo przyjemnie, ale jest to też duże wyzwanie. Na szczęście nad całością czuwają profesjonaliści. Miałam przyjemność pracować z Sange’m Soodem, niezwykle doświadczonym lektorem – opowiadała dziennikarka.

Jak dodaje Ewa Łukomska w ostatnich latach znacznie poprawiła się znajomość języka angielskiego wśród młodych ludzi. Na pewno wpływ na to miała też Próbna Matura Radia Kielce i UJK.
Sange Sood, od lat jest jednym z lektorów naszej matury. Jak mówi w tym roku język angielski nie powinien być dla uczniów dużym problemem. - Myślę, że próbna matura z angielskiego w tym roku nie będzie bardzo trudna. Zadania z lektorem są odrobinę łatwiejsze niż w latach ubiegłych. Ale sam zestaw zadań jest dobrze przemyślany i sprawdza wiedzę w szerokim zakresie – twierdzi Sange Sood.

Próbna matura odbędzie się w pierwszej połowie marca. Obecnie trwa nabór szkół chcących wziąć udział w egzaminie. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: ujk.promocja@gmail.com.
W tym roku oprócz wszystkich obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym, chętni uczniowie będą zdawali również matematykę, język polski oraz chemię na poziomie rozszerzonym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama